POZOR: Nahajate se na arhivski strani spletne strani INŽENIRSKE ZBORNICE SLOVENIJE.
Za aktualne informacije obiščite www.izs.si

Priročniki Publikacije  


Kako je IZS dobila organizacijo svetovnega inženirskega foruma – WEF 2012?

Ideja o organizaciji največjega letnega srečanja inženirjev s celega sveta je bila na Inženirski zbornici Slovenije (IZS) prisotna že nekaj let.

 


Predstavitveni prostor v Ženevi
Pršut in vino sta privabljala inženirje
Predsednik IZS mag. Remec med predstavitvijo WEF 2012

Pravzaprav ves čas, ko je bil predsednik zbornice, mag. Črtomir Remec, član Izvršnega sveta WFEO v obdobju 2005 – 2011. Kandidaturo smo prvič javno napovedali leta 2009 na vrhu v Kuvajtu. Naša konkurenca je bila takrat številčna in za pridobitev organizacije Svetovnega inženirskega foruma je bilo potrebno lobiranje in prepričevanje vodilnih ljudi v WFEO. Pred končnim odločanjem v Buenos Airesu je bil dosežen konsenz za Slovenijo, ki je imel še posebno podporo takratne predsednice WFEO Marie Prietto Laffargue. Kljub vsemu je tik pred zdajci dodatno kandidaturo napovedala Nigerija. Glasovanja je bilo najprej verjetno zaradi pomembnega vpliva Commonwealtha neodločeno, vendar je organizacija WEF 2012 z odločilnim glasom predsednice WFEO na koncu le pripadla Sloveniji.

 

Uvodna predstavitev slovenskega WEF 2012 je bila lani septembra v Ženevi, kjer je potekala Svetovna inženirska konvencija 2011. Udeležilo se jo je preko 1500 inženirjev s celega sveta. Inženirska zbornica Slovenije se je predstavila z majhnim, vendar domišljenim razstavnim prostorom, ki nam ga je ljubeznivo odstopil Kuvajt in na katerem smo ponujali slovenski dobroti pršut in teran in bili tudi zaradi tega z naskokom najbolj obiskan del prireditvenih prostorov. Pripravili smo predstavitveno publikacijo, ki je osvetlila nosilno temo foruma in vabila inženirje v Slovenijo. Na zaključni slovesnosti je bil po nagovoru predsednika zbornice mag. Remca in vljudnostnem povabilu na forum 2012 prikazan v ta namen posnet film z naslovom "Iskanje modrosti naših predhodnikov", v katerem smo združili lepote Slovenije in trajnostne inženirske dosežke naše dežele. Za film smo prejeli mnogo pohval in verjamemo, da je odločilno pripomogel k predstavitvi Slovenije, za mnoge delegate do tedaj popolnoma neznane države.