Novica
GBC Slovenia organizira prvo izobraževanje za pridobitev naziva „Konzultant DGNB“
Med 15. in 17. oktobrom 2014 bo v Ljubljani potekalo prvo izobraževanje za pridobitev naziva „Konzultant DGNB“ po mednarodno uveljavljenem sistemu certificiranja trajnostnih stavb DGNB. Usposabljanje in izpit bosta na prvem izpitnem roku potekala v angleškem jeziku.
OPIS
Izobraževanje je odlična priložnost za strokovnjake iz prakse s področij arhitekture, projektiranja, inženiringa, nepremičninskega posredništva ter za proizvajalce gradbenih proizvodov in opreme za nadgradnjo njihovih strokovnih znanj z znanji o trajnostnosti v grajenem okolju, saj tridnevni seminar nadgrajuje osnovno znanje o trajnostni gradnji s poglobljenim pregledom meril in zahtev sistema DGNB. Podrobnosti o predstavljenih vsebinah si lahko preberete na povezavi. Izobraževanje je primerno za vse, ki želijo podrobno spoznati zahteve sistema certificiranja trajnostnih stavb DGNB ter si zagotoviti teoretične osnove za pridobitev naziva „Avditor DGNB“. Slednji naziv zahteva izvedbo uporabe teoretičnih osnov na praktičnem avditu – certificiranju dejanskega objekta ali šolskega primera.
PREDNOSTI PRIDOBITVE NAZIVA ”KONZULTANT DGNB”
S pridobitvijo naziva „Konzultant DGNB“ pridobite:
- podrobna znanja o merilih in zahtevah DGNB kot orodjih izvajanja projektov načrtovanja, gradnje in upravljanja trajnostnih stavb,
- znanja, potrebna za izvajanje svetovanja investitorjem, naročnikom, industriji in projektantom, ki se srečajo z zahtevami sistema DGNB,
- znanja, ki so zahtevana (po izvedbi dodatnega praktičnega primera) za pridobitev naziva „Avditor DGNB“, s katerim boste lahko sami neposredno izvajali procese certificiranja, tega vse bolj pomembnega orodja zagotavljanja celovite trajnostne kakovosti stavb ter
- izkazovanje osebne strokovnosti na kompleksnem področju trajnostne gradnje in s tem razširitev vašega poslovnega delovanja na tem perspektivnem razvijajočem se trgu.
PROGRAM
Program izobraževanja je zasnovan tako, da so vključeni vsi kriteriji trajnostnih stavb po sistemu DGNB, njihova razlaga in namen ter tudi praktični primeri njihove uporabe.
Tridnevnemu programu sledi pisno spletno preverjanje (on-line) znanja, s katerim se preverja splošno razumevanja zahtev meril DGNB ter njihovo vrednotenje in „teža“ znotraj celovitega procesa certificiranja.
Program izobraževanja bo objavljen naknadno.
POGOJI ZA UDELEŽBO NA IZOBRAŽEVANJU ZA PRIDOBITEV NAZIVA ”KONZULTANT DGNB” SO:
- zaključen študij inženirske, naravoslovno-tehnične ali ekonomske smeri ter najmanj 2 leti ustreznih delovnih izkušenj po dokončanem študiju;
- alternativno: pridobljena izobrazba gradbene smeri ali s področja gospodarjenja z nepremičninami ter 5 let ustreznih delovnih izkušenj;
- alternativno: zaključen študij po bolonjski stopnji inženirske, naravoslovno-tehnične ali ekonomske smeri ter 3 leta ustreznih delovnih izkušenj po dokončanem študiju.
CENA IZOBRAŽEVANJA
Polna cena izobraževanja za udeležence, ki se na usposabljanje prijavljajo brez predhodno pridobljenih znanj ter opravljenega izpita za naziv „Registrirani strokovnjak DGNB RP“, je 1200 EUR, za tiste, ki te zahteve izpolnjujejo, pa 900 EUR.
V ceno izobraževanja (brez DDV)je zajeto:
- opravljanje spletnega preizkusa znanja,
- trije dnevi predavanj pod strokovnim vodstvom slovenskih strokovnjakov,
- seminarsko gradivo v tiskani obliki,
- potrdilo o udeležbi,
- krepčilne pijače, prigrizki in kosilo,
- parkiranje v garažni hiši hotela.
POPUSTI
Za udeležence so predvideni sledeči popusti:
20 % - za člane partnerskih organizacij Slovenskega združenja za trajnostno gradnjo (IZS, ZAPS, SLOCEM),
40 % - za člane Slovenskega združenja za trajnostno gradnjo.
V obdobju predprijave do 9. septembra 2014 nudimo še dodaten popust za rane ptice v znesku 10 % in sicer:
- za vse, ki niso člani združenja ali partnerskih organizacij, 10 % popusta na ceno izobraževanja ter
- za člane združenja in partnerskih organizacij, 10 % popusta na znižano ceno izobraževanja (z uveljavljenim popustam za člane ali partnerje).
MOŽNOSTI SOFINANCIRANJA
Ker Vam želimo pomagati, da si (v obdobju krize v gradbeništvu pri pridobitvi temeljnih znanj za gradbeništvo in načrtovanje stavb v prihodnosti) olajšate breme finančnega izdatka, vas opozarjamo na možnost, da se vam strošek izobraževanja povrne iz evropskih sredstev – Javni sklad za razvoj kadrov in štipendije namreč omogoča zaposlenim v starosti več kot 50 let sofinaciranje. Če se uvrščate v to ciljno skupino, Vas vabimo, da si podrobnosti razpisa ogledate tukaj.
PRIJAVA
Prijava na izobraževanje je možna:
- preko spletnega obrazca,
- preko obrazca v obliki PDF, ki ga pošljete na telefaks združenja 01 52 00 728 ali na spletni naslov izobrazevanja@gbc-slovenia.si.
Zadnji rok za prijave je sreda, 1. oktober 2014. Plačilo kotizacije se izvede na osnovi poslanega predračuna najkasneje 5 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, to je do srede, 8. oktobra.
- Izpiranje hišnega vodovodnega omrežja v objektih v javni uporabi pred ponovno uporabo
- Spremenjen Pravilnik o preizkušanju hidrantnih omrežij
- Razpis za izbor osebja - Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje
- Sobotna priloga Dela: Petnajst ljubljanskih stolpnic, ki ne bi prenesle zelo močnega potresa
- Potresni inženir: Okrepiti moramo zavedanje ljudi o potresnem tveganju
- MOP za 15.9.2020 najavlja Konferenco o dostopnosti in uporabi objektov pri univerzalni graditvi
- Do 28.4.2020 je v javni obravnavi predlog sprememb Uredbe o posegih v okolje
- Poziv vladi, da zagotovi financiranje potresne ojačitve stavbnega fonda iz kohezijskih sredstev
- Od 11.4.2020 je omogočena oddaja vlog za povračilo nadomestila plače po ZIUZEOP
- Pozdrav kolegov elektro stroke iz Inženirske zbornice Črne Gore
- Do 4.5.2020 je v obravnavi predlog novega Zakona o učinkoviti rabi energije
- Nekateri bistveni poudarki ZIUZEOP za ohranitev delovnih mest
- Med nujnimi zadevami tudi izdajanje gradbenih dovoljenj
- Dovoljena gradbena dela v/na nenaseljenih gradbiščih in stavbah
- GURS: Nova navodila glede sprememb podatkov katastra stavb, registra nepremičnin in zemljiškega katastra